Rozpoczynamy obchody MIĘDZYNARODOWEGO DNIA ROMÓW!

W tym roku mocno spóźnione z powodu wybuchu epidemii, ale nie mniej atrakcyjne, niż w latach ubiegłych.

W programie:

- Występy wokalno-instrumentalne artystów romskich:
Perła i Bracia
Vanessa&Sorba
Angelo Ciureja

Fundacja "Bahtałe Roma" zaprasza na "Koncert muzyki romskiej dla seniorów" i nie tylko.

Impreza ta odbędzie się w dn. 15 grudnia (niedziela) o godz. 17.00 w atelier "Łazęga Poznańska".

Wystąpią:
- Vanessa&Sorba - zespół
- Giselle Czureja - tancerka

Współorganizator: Stowarzyszenie "Łazęga Poznańska"

Dzięki dofinansowaniu z Miasta Poznania wstęp jest wolny!
 

Koncert Muzyki i Tańca Romskiego dla Seniorów

Fundacja "Bahtałe Roma" ma wyjątkową, letnią propozycję na niedzielne popołudnie – festiwal cygańskiej muzyki i tańca pod nazwą „XIII Światowe Spotkania z Kulturą Romską", który odbędzie się w najbliższą niedzielę 25.08.2019 r. w Parku Wilsona w Poznaniu w godz. od 12.00 do 18.00. W świat kultury romskiej, muzyki i tańców cygańskich wprowadzą widzów i słuchaczy znane i uznane zespoły cygańskie, takie jak: Miro Iło, Perła i Bracia, Liza, Artur Szczawiński, Hanka Krajnik i Giselle Czureja oraz Anton Conka ze swoim zespołem. Festiwal będzie wyjątkową okazją, by posłuchać m.in. cymbałów węgierskich - unikatowego instrumentu o wyjątkowym brzmieniu i fakturze, na którym zagra wirtuoz - Anton Conka ze Słowacji. Podczas imprezy będzie można nauczyć się także podstawowych kroków tańców romskich w ramach mini warsztatów tanecznych. Zapraszamy serdecznie wszystkich miłośników kultury romskiej.

Wstęp jest wolny!
 

Fundacja BAHTAŁE ROMA zaprasza serdecznie na " XII ŚWIATOWE SPOTKANIA Z KULTURĄ ROMSKĄ". 17 listopada 2018 r. godz. 16:00. Sala Biała Urzędu Miasta Poznania. Wystąpią m.in.: zespoły "Perła i Bracia", "Vanessa&Sorba" oraz tancerki Zuza i Hanka Krajnik. Dzięki dofinansowaniu z budżetu Samorządu Województwa Wielkopolskiego wstęp na imprezę jest wolny!

 

Projekt zrealizowany ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego

logo sww.jpg

 

12 Spotkania PLAKAT.jpg12 Spotkania img.jpg

Fundacja BAHTAŁE ROMA zaprasza na KONCERT MIĘDZYNARODOWEJ ORKIESTRY CYGAŃSKIEJ
w dniu 20 SIERPNIA 2017 r. w Auli UAM w Poznaniu.

Będzie to wyjątkowe wydarzenie - zobaczymy i usłyszymy na żywo Międzynarodową Orkiestrę Cygańską pod kierunkiem genialnego cymbalisty-wirtuoza Antona Conki, którą tworzą znakomici muzycy z Czech, Słowacji i Węgier.

Najlepsi romscy muzycy zagrają razem w jednej orkiestrze na instrumentach, takich jak: cymbały węgierskie, skrzypce, altówka, wiolonczela, kontrabas, klarnet. Usłyszymy klasykę Romów węgierskich, ogniste czardasze i nie tylko.

Nie zabraknie śpiewu i tańca. Atrakcją są nastrojowe pieśni i romanse Romów rosyjskich w wykonaniu LIZY - niezwykle utalentowanej, pięknej, romskiej wokalistki pochodzenia rosyjskiego. Będziemy mogli podziwiać żywiołowe tańce solowe i zespołowe w wykonaniu najlepszych tancerek w barwnych, tradycyjnych strojach, pod kierunkiem znakomitej tancerki - RADY BOGUSŁAWSKIEJ - laureatki konkursów…

Centrum Doradztwa i Informacji dla Romów w Polsce ogłasza, w ramach zadania powierzonego przez Ministra Administracji i Cyfryzacji,
Ogólnopolski konkurs stypendialny dla uzdolnionych uczniów romskich.

Z poważaniem
Asystent koordynatora
Róża Kowalska
Tel. 887 875 161

W załączeniu informacje o konkursie.

Dnia 30.03.2015 r. w Sali Celichowskiego Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego odbędzie się konferencja pn. „Mniejszości – edukacja i ochrona przed dyskryminacją”
zorganizowana przez Wojewodę Wielkopolskiego i Kuratorium Oświaty w Poznaniu

W konferencji wezmą udział, m.in.: Wojewoda Wielkopolski - Piotr Florek, Patryk Pawełczak - Pełnomocnik Wojewody Wielkopolskiego ds. mniejszości narodowych i etnicznych, Wielkopolski Kurator Oświaty - Elżbieta Walkowiak, podinsp. Andrzej Gibadło – Pełnomocnik WKWP w Poznaniu ds. Ochrony Praw Człowieka, dr Izabela Czerniejewska antropolożka kultury.
Program konferencji w załączeniu.

Fundacja "BAHTAŁE ROMA" była współorganizatorem konferencji pn.:

Dzieci wielojęzyczne w polskiej szkole

która odbyła się dn. 08.01.2013 r. w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu.

Prezentacja dobrych praktyk, przepisów prawa dotyczących dzieci wielokulturowych
i aspektów edukacji dzieci wielokulturowych, wielojęzycznych i obcojęzycznych było głównym celem wojewódzkiej konferencji otwartej przez wicewojewodę wielkopolskiego Przemysława Pacię i wielkopolskiego kuratora oświaty Elżbietę Walkowiak.
- Żyjemy w świecie, w którym mieszają się kultury, zwyczaje, systemy wartości. Ważne, żebyśmy byli otwarci na innych, uczyli nasze dzieci tolerancji i zaszczepiali
w nich ciekawość i otwartość - powiedział Przemysław Pacia otwierając konferencję.
Konferencja zorganizowana została przez wojewodę wielkopolskiego i poznańskie Kuratorium Oświaty. W spotkaniu udział wzięli nauczyciele i pedagodzy, którzy prócz wzięcia udziału w wykładach o…